תנועה

תנועה

פיתוח ואימון של מיומנויות הקשורות לתפקודי הגוף אצל אנשים עם צרכים מיוחדים משפרות את יכולות התפקוד הגופני, הגמישות, הנשימה, היציבה, הקואורדינציה, מסייעות ברכישת מיומנויות חברתיות, ותורמות לחיזוק הדימוי העצמי.
חדר התנועה ב"גן הילד" מצויד באביזרים שונים כמו כדורים, חישוקים, טבעות, מזרונים, סולמות ואביזרי ג'מבורי צבעוניים המעניקים לילדים בזמן הפעילות תחושה של שמחה ומוטיבציה.
העבודה נעשית בקבוצות קטנות, בעזרת משחקי תנועה, תוך שימת דגש על חיזוק ושיפור היכולות הפיזיות הבסיסיות כמו קפיצה, שיווי משקל, הליכה, חיזוק השרירים ופיתוח הזריזות.
במהלך הפעילות הצוות משלב משחקי תחרות וחברה בכדי לעודד עבודת משותפת ולהגביר את יכולת ההבעה הרגשית תוך כדי פעילות תנועתית.
בעוד, שהחניכים הצעירים משתתפים בחוגי תנועה, המבוגרים יותר מתאמנים בחוג כדורגל המתקיים במגרש הספורט של ביה"ס הריאלי, ולבוגרים יש חוג שבועי בכדורסל.
בנוסף פתחנו בשנת הלימודים תשע"ח חוג להתעמלות אירובית בשילוב מוזיקה וצעדי מחול. חוג הזומבה פועל במרכז בחיפה ובקריות ומביא הרבה שמחה למשתתפים. בשנת הלימודים תשע"ט הוספנו גם חוג קפוארה, חניכי קבוצת "רגבים" מגיעים למרכז בית-אל בחיפה ומתאמנים במיומנויות לחימה.