נופשונים

נופשונים באמצע השבוע ובסופי שבוע

כולם זקוקים לפסק זמן

הורים לילדים ולבוגרים בעלי צרכים מיוחדים הרוצים לשמור על חיי משפחה תקינים, זקוקים לעיתים לשעות של פנאי ומנוחה על מנת למלא את המצברים ולטפל בעצמם ובני המשפחה האחרים. החניכים, הנפרדים מהוריהם לפרק זמן קצר, נהנים מבילוי ייחודי בחברת בני גילם, בסביבה רגועה ושקטה, המוקפת בשטחים ירוקים וקרובה לחופי הים וליערות הכרמל. במקביל, הם מפתחים מיומנויות חברתיות, מחזקים את הדימוי העצמי שלהם ומשפרים את היכולות לעצמאות תפקודית.

תכנית הנופשון

באמצע השבוע ובכל סוף שבוע הופך מרכז גן הילד לאכסניה, המאפשרת לקבוצה של 12-20 משתתפים חיפאים, תושבי הקריות ויישובי הסביבה, כולם בעלי צרכים מיוחדים ברמות תפקוד שונות, ליהנות מבילוי סוף שבוע, כולל שינה.
במהלך הנופשון אנו מקיימים פעילויות חברתיות-חווייתיות, הכוללות ארוחות משותפות, משחקים לגיבוש חברתי, פעילויות בחיק הטבע כמו יציאה לטיולים, מחנאות, וביקור בגן החיות השכן. משתתפי הנופשון נהנים גם מחדרי המוזיקה, האמנות והמחשבים של המרכז, ומתנסים בטיפול בבעלי חיים בפינת החי שלנו.
הילדים ובני הנוער נוטלים חלק בתורנויות, עוזרים למדריכים להכין את הארוחות, מסדרים את חדרם, לומדים לדאוג לעצמם בתחומי ההיגיינה האישית ומשפרים את כישורי החיים שלהם.

למתבגרים ניתנת האפשרות להשתתף, בלווי המדריכים, בפעילויות פנאי בתוך הקהילה.

ימי פעילות הנופשון

* הנופשון פועל :
בסופי שבוע מיום שישי אחר הצהריים ועד שבת אחר הצהריים ומותאם לגיל, לכישורים ולהעדפות של הנופשים המרכיבים את הקבוצה המתארחת.

* במהלך השבוע אנו מקיימים נופשון לילדים המגיעים לפעילות המועדונית עם סיום לימודיהם. הילדים שוהים בנופשון משעות אחר הצהריים המאוחרות ושבים למחרת היום ישירות לבית הספר.

תיאום והזמנות
הנופשון מיועד לילדים, לבני נוער, למתבגרים ולבוגרים בכל הגילאים מכל חלקי הארץ, הזכאים לימי נופשון מטעם משרד הרווחה. הנופשון מתאים גם לכלל האוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים, שאובחנה על ידי לשכות הרווחה אולם נקבע שאינה זכאית לשרות זה.

להזמנה ולתיאום של מועד הנופשון, מבנה הקבוצה והפעילות המועדפת של הנופשון, ניתן לפנות לעמותת גן הילד חיפה.

טלפון:
04-8107922 04-8377139, פקס: 04-8381485,

דואר אלקטרוני:
Ganhayeled1@gmail.com

להזמנה ולתיאום מועד הנופשון לקבוצות מרוכזות יש לפנות
לניצן שצופק 052-2791729

לתיאום ניתן לפנות גם לעובד הסוציאלי במחלקת הרווחה בו מתגוררת המשפחה או הקבוצה המתארחת.
התשלום כולל את השתתפות משרד הרווחה והרשות המקומית אליה שייך הנופש, וכן השתתפות חלקית של המשפחה, תוך התחשבות ביכולתה הכלכלית.

* ילדים ובוגרים המוכרים במשרד הרווחה כבעלי פיגור ו/או אוטיזם, זכאים ל-14 ימי נופשונים בשנה.